História Penziónu Jesenský

Ako náš penzión vznikol?

Budova nášho penziónu stojí v 120 rokov starej parkovej záhrade s potôčikom a jazierkom. Hneď na prvý pohľad Vás pritom zaujme svojou jedinečnou architektúrou so slnečnými hodinami na priečelí.

Historická budova nášho penziónu bola postavená už v roku 1894, keď si ju ako letohrádok nechal vybudovať hlavný budapeštiansky župan – barón Béla Lipthay. Začiatkom 20. storočia bola rozšírená o prístavbu, v ktorej bola kuchyňa, sklady a ubytovanie pre služobníctvo. Po roku 1945 bola vila zoštátnená a až do roku 2007 slúžila ako Škola v prírode Janka Jesenského. Následne sa dočkala rozsiahlej rekonštrukcie a v roku 2014 sa z nej stala turistická ubytovňa. Penzión Jesenský typu bed & breakfast vznikol o dva roky neskôr.

V súčasnosti sa náš penzión skladá z dvoch častí. Ide o historickú a novú budovu, ktoré sú navzájom prepojené presklenou chodbou, pod ktorou preteká potôčik. V historickej budove nájdete okrem izieb raňajkovú jedáleň, kaviareň s biliardom a letnú terasu, z ktorej môžete obdivovať vrchol Lomnického štítu a krásu zapadajúceho slnka. Nová budova bola sprevádzkovaná v roku 2020 a jej súčasťou sú moderne zariadené izby.

U nás vládne rodinná atmosféra

V našom penzióne si zakladáme na rodinnej atmosfére, vďaka ktorej sa k nám hostia s obľubou vracajú. Radi poznávame nové tváre, počúvame Vaše príbehy a sme nadšení, keď si u nás odpočiniete a prídete na iné myšlienky. Celý náš tím sa už teraz teší na vašu návštevu.